Locust L853

Way Locust L853

Way Locust L853

Koncepcia nakladača vychádza z jednoduchého rámu, ku ktorému sú postupne domontovávané ďalšie diely nakladača. Odnímateľné bočné prevody s pomalobežnými hydromotormi nevyžadujú žiadnu starostlivosť počas životnosti nakladača.

K rámu sú priskrutkované blatníky spolu so smerovými svetlami a spätnými zrkadlami. Nádrže voľne montovateľné k rámu tvoria spolu s blatníkmi nový dizajnový celok a dodávajú nakladaču dynamickejší tvar. Plnenie nádrží je veľmi jednoduché po otvorení zadného uzamykateľného krytu. K rámu je pripojený zosilnený výložník nového tvarového riešenia s rýchloupínačom. Toto riešenie dáva predpoklad vysokej tuhosti pracovného zariadenia. Po odklopení kabíny a zadného krytu je jednoduchý dosah k všetkým agregátom z akéhokoľvek miesta. Kabína spĺňa všetky bezpečnostné predpisy ROPS a FOPS, výhľady, hluk, vibrácie a všetky ovládacie prvky sú na ergonomicky dostupných miestach, čím zaručujú vysoké pohodlie obsluhy.

Pohon nakladača je hydrostatický s hnacím motorom YANMAR 4TNV 98 ENWI STAGE III A o výkone 44 kW pri 2500 ot/min. Pojazdový mechanizmus sa skladá z regulačných hydrogenerátorov, pojazdových hydromotorov a bočných pohonov pojazdu.

Okruh pracovnej hydrauliky sa skladá z regulačného hydrogenerátora, rozvádzača s tlakovou váhou, ktorý pomocou LS signálu ovláda regulačný hydrogenerátor. Týmto systémom s využitím LS signálu dochádza k odstráneniu zbytočného marenia výkonu, čo má za následok zníženie spotreby paliva na motohodinu a zníženie stratového tepla. Všetky hydraulické agregáty sú použité od BOSCH-REXROTH GROUP, čo zabezpečuje vysokú spoľahlivosť a životnosť. Obvod pracovnej hydrauliky je vybavený hydraulickým vyrovnávaním zabezpečujúcim vyrovnávanie pracovného nástroja (lopaty alebo paletizačných vidiel) nielen pri zdvihu výložníka, ale aj pri jeho spúštaní. Týmto systémom je zabezpečená pohodlná práca s bremenom pri jeho spúšťaní a využívaní nakladača L 853 na práce s paletizačnými vidlami. Nakladač L 853 prevyšuje všetkých konkurentov, ktorí používajú hydraulické vyrovnávanie nástroja len pri zdvíhaní výložníka.

Tak ako bol nakladač navrhnutý, dosahuje vysoké pracovné výkony, a čo sa týka ťažných a rypných síl, nemá vo svete vo svojej triede konkurenciu. Všetky použité agregáty zabezpečujú vysokú spoľahlivosť, vysokú životnosť a pokojný chod. Nakladač L 853 svojimi technickými parametrami sa radí medzi špičku šmykom riadených nakladačov a dosahuje vysokú technickú úroveň.